سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز. ما سعی کرده ایم که وبلاگ جامعی را در اختیار شما قرار دهیم و با یاری خداوند بتوانیم بندگانش را شاد کنیم.امیدواریم از وبلاگ لذت ببر
تاریخ :
نویسنده : صالح رستگار

نام معمول: زرافه

نام علمی: Giraffa camelopardalis

نوع: پستانداران

رژیم غذایی: گیاهخوار

متوسط طول عمر در حیات وحش: ۲۵ سال

اندازه: ۱۴ تا ۱۹ فوت

وزن: ۱۷۵۰ تا ۲،۸۰۰ پوند

 

----------------------------------------------------------------------------------

زرافه‌ها با تشکر از پاهای بلند و گردن‌های درازشان به عنوان بلندترین پستانداران هستند. پاهای giraffe's به تنهایی از بسیاری از انسان‌ها بلندتر است - حدود ۶ فوت. این پاهای دراز به زرافه‌ها اجازه می‌دهد تا به سرعت ۳۵ مایل در ساعت در مسافت‌های کوتاه بدوند و به راحتی در عرض ۱۰ مایل در ساعت در عرض ۱۰ مایل در ساعت طولانی‌تر حرکت کنند.

رفتار

به طور معمول، این حیوانات شگفت‌انگیز در علفزارهای باز در حدود نیمی از آن‌ها پرسه می‌زنند.

گاوها گاهی با ضربه زدن به گردن و سره‌ای بلند خود با یکدیگر می‌جنگند. چنین مسابقاتی معمولاً زمانی خطرناک و پایان می‌یابد که یک حیوان تسلیم می‌شود و راه می‌رود.

ارتفاع و اندازه

زرافه‌ها از ارتفاع خود به مزیت خوب استفاده می‌کنند و به برگ‌ها و شکوفه‌ها کمک می‌کنند که تعداد کمی از حیوانات دیگر بتوانند به (acacias) برسند. حتی زبان giraffe's هم طولانی است! زبان ۲۱ اینچی به آن‌ها کمک می‌کند که morsels خوش‌مزه را از شاخه‌ها بگیرند. زرافه‌ها بیشتر اوقات را می‌خورند و مانند گاو, غذای regurgitate را نشخوار می‌کنند و آن را نشخوار می‌کنند. یک زرافه هر هفته صدها پوند از برگ‌ها را می‌خورد و باید مایل‌ها راه را طی کند تا غذای کافی پیدا کند.

ارتفاع giraffe's نیز به آن کمک می‌کند تا مراقب شکارچیان در پهنه وسیع of افریقا باشد.

قد giraffe's می‌تواند یک عیب هم باشد - برای یک زرافه سخت و خطرناک است تا در یک گودال آب بنوشد. برای انجام این کار باید پاهای خود را گسترش دهند و در وضعیتی بد خم شوند که باعث می‌شود آن‌ها در مقابل شکارچیان مثل گربه‌های بزرگ آسیب‌پذیر شوند. زرافه‌ها فقط باید هر چند روز یک‌بار به نوشیدن نیاز داشته باشند؛ آن‌ها بیشتر آب خود را از گیاهان luscious که می‌خورند، به دست می‌آورند.

زرافه‌ها نشان تولد را می‌دهند. جوانان آن‌ها با ریختن بیش از ۵ فوت به زمین در هنگام تولد، یک خوشامد نسبتاً بی ادبانه به جهان را تحمل می‌کنند. این کودکان می‌توانند نیمی از ساعت را تحمل کنند و با مادرشان به مدت ده ساعت پس از تولد زندگی کنند.

مردم

زرافه‌ها یک کت خالدار زیبا دارند. در حالی که هیچ دو نفر دقیقاً همان الگو را ندارند، زرافه‌ها از همان ناحیه مشابه به نظر می‌رسند.

تا همین اواخر، اتفاق‌نظر وجود دارد که تنها یک گونه زرافه با subspecies چندگانه وجود دارد. در سال ۲۰۱۶، برخی از دانشمندان مطالعه‌ای را منتشر کردند که ادعا می‌کند تفاوت‌های ژنتیکی بین جمعیت‌های زرافه وجود چهار گونه متمایز زرافه را نشان می‌دهد.

منبع: www.nationalgeographic.com


|
امتیاز مطلب :
|
تعداد امتیازدهندگان :
|
مجموع امتیاز :

آخرین مطالب

/
سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز.به وبلاگ من خوش آمدید.من همیشه سعی کرده ام که با یاری خداوند بتوانم سهمی در شاد کردن مردم جهان داشته باشم.امیدوارم از این وبلاگ لذت ببرید.