پاندای غول‌پیکر اشتهای سیری‌ناپذیر بامبو را دارد. یک حیوان معمولی نیمی از روز را می‌خورد - ۱۲ ساعت کامل از هر ۲۴ ساعت - و روزانه خود را ده‌ها بار تسکین می‌دهد. برای ارضای نیازهای رژیم غذایی روزانه ۲۸ پوند از بامبو به دست می‌آید و با ولع ساقه‌های بلند استخوان‌های مچ دست را که به جای انگشت شست عمل می‌کند، از هم جدا می‌کند. Pandas گاهی اوقات پرندگان یا جوندگان را نیز می‌خورند.

رفتار و سکونت‌گاه:

پاندا فقط در مناطق کوهستانی و کوهستانی در مرکز چین زندگی می‌کنند. این جنگل‌های بامبو به مانند pandas خنک و مرطوب هستند. آن‌ها ممکن است به بلندی ۱۳۰۰۰ پایی صعود کنند تا از شیب‌های مرتفع‌تر در فصل تابستان تغذیه کنند.

Pandas اغلب در حالت نشستن آرام، با پاهای عقبی خود که پیش از آن‌ها دراز کشیده، دیده می‌شوند. آن‌ها ممکن است sedentary ظاهر شوند، اما آن‌ها skilled ماهر و شناگران ماهر هستند.

تولید و جمعیت

پانداهای غول‌پیکر منزوی هستند. آن‌ها حس بویایی بالایی دارند که مردان برای اجتناب از یکدیگر و یافتن ماده برای جفت گیری در فصل بهار استفاده می‌کنند. بعد از پنج ماه بارداری، زنان یک بچه یا دو بچه را به دنیا می‌آورند، هر چند که آن‌ها نمی‌توانند از هر دوی آن‌ها مراقبت کنند. کودکان نابینا تنها ۵ اونس از زمان تولد را دارند و نمی‌توانند تا زمانی که به سه ماه سن برسند، می‌خزند. آن‌ها سفید به دنیا می‌آیند و رنگ بسیار دوست‌داشتنی خود را بعداً گسترش می‌دهند.

تلاش‌های حفاظتی بهبود یافته و روش‌های تحقیقی بهتر نشان‌دهنده افزایش جمعیت پاندا هستند. صدها پاندا در مراکز پرورش و باغ‌وحش‌ها زندگی می‌کنند، جایی که همیشه در زمره محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری قرار دارند. بسیاری از چیزهایی که ما در مورد پاندا می‌دانیم از مطالعه این حیوانات باغ‌وحش به این دلیل است که بستگان وحشی آن‌ها بسیار نادر و گریزان هستند.

منبع:www.nationalgeographic.com