سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز. ما سعی کرده ایم که وبلاگ جامعی را در اختیار شما قرار دهیم و با یاری خداوند بتوانیم بندگانش را شاد کنیم.امیدواریم از وبلاگ لذت ببر
تاریخ :
نویسنده : صالح رستگار

نام معمول: خرس قطبی

نام علمی: Ursus maritimus

نوع: پستانداران

رژیم غذایی: گوشتخوار

متوسط طول عمر در بیابان: ۲۵ تا ۳۰ سال

اندازه: سر و بدن: ۷.۲۵ تا ۸ پا؛ دم: ۳ تا ۵ اینچ

وزن: ۹۰۰ تا ۱۶۰۰ پوند

...........................................................................

خرس‌های قطبی در آب‌های قطب شمال پرسه می‌زنند و در آب‌های ساحلی region's شنا می‌کنند. آن‌ها شناگرهای قوی هستند و پنجه‌های جلویی بزرگ آن‌ها که برای پارو زدن استفاده می‌کنند کمی webbed هستند. بعضی از خرس‌های قطبی در صدها مایل از زمین شنا می‌کنند - هر چند احتمالاً بیشتر این مسافت را با شناور کردن روی ورقه‌های یخی پوشانده اند.

سازگاری‌های قطب شمال

خرس‌های قطبی در یکی از سردترین مکان‌ها زندگی می‌کنند و به یک پوشش ضخیم از خز عایق دار وابسته هستند که لایه گرم شدن چربی را پوشش می‌دهد. خز حتی در کف پنجه‌های خود رشد می‌کند، که در برابر سطوح سرد محافظت می‌کند و کنترل خوبی بر روی یخ ایجاد می‌کند. پوشش سفید و سفید پوست، لباس‌های استتار شده در اطراف برف و یخ را پوشش می‌دهد. اما در زیر خز، خرس‌های قطبی دارای پوست سیاه هستند - بهتر است که در اشعه‌های خورشید sun's جذب شوند.

شکار

این شکارچیان قدرتمند نوعاً با مهر و موم، شکار می‌کنند. در جستجوی این معدن، آن‌ها مناطق زیادی از تغییر، شکستن یخ را که ممکن است در آن‌ها آب دریا تنفس کند، تکرار می‌کنند. آن‌ها همچنین لبه‌های یخ را ساقه و سوراخ می‌کنند. اگر این فرصت خود را عرضه کند، خرس‌های قطبی نیز از لاشه و از لاشه حشرات مرده استفاده می‌کنند. این غول قطب شمال ارباب محیط خود هستند و هیچ دشمن طبیعی ندارند.

تولید و رفتار:

حیوانات ماده با حفر در توده‌های برفی عمیق، که حفاظت و محافظت از عناصر قطب شمال را فراهم می‌کنند. آن‌ها در زمستان به دنیا می‌آیند و معمولاً دوقلو هستند. بچه‌های کوچک به مدت ۲۸ ماه با مادرشان زندگی می‌کنند تا مهارت‌های بقا در شمال را بیاموزند. زنان به شدت از جوانان خود محافظت می‌کنند، اما از mates مذکر خود هیچ کمکی دریافت نمی‌کنند. در حقیقت، خرس‌های قطبی نر ممکن است حتی جوانان را بکشند.

خرس‌های قطبی جذاب و جذاب هستند، اما شکارچیان قدرتمندی هستند که معمولاً از انسان‌ها می‌ترسند، که می‌تواند آن‌ها را خطرناک کند. نزدیک سکونت‌گاه‌های انسانی، آن‌ها اغلب مزه زباله را به دست می‌آورند و خرس‌ها و انسان‌ها را به یک نزدیکی خطرناک می‌برند.

منبع:www.nationalgeographic.com

 


|
امتیاز مطلب :
|
تعداد امتیازدهندگان :
|
مجموع امتیاز :

آخرین مطالب

/
سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز.به وبلاگ من خوش آمدید.من همیشه سعی کرده ام که با یاری خداوند بتوانم سهمی در شاد کردن مردم جهان داشته باشم.امیدوارم از این وبلاگ لذت ببرید.